Csoportok - Tartalom - Csíkszentléleki Római Katolikus Plébánia

Csoportok

A Csíkszentléleki Plébánia Kórusa

A Csíkszentléleki Plébánia Kórusa 2013 januárjában alakult. Mivel addig nem volt hagyomány a többszólamú éneklés, lassan ismerkedtünk a többszólamú tételekkel, főleg kánonokat tanultunk, emellett pedig a mise gregorián tételeit, valamint a válaszos zsoltárt szólaltattuk meg a szentmiséken. A kórus minden vasárnap aktívan bekapcsolódik a szentmisékbe a népénekek vezetésével, a  az introitus, graduálé, álleluja, communió éneklésével, és alkalmanként egy-egy többszólamú mű megszólaltatásával. Jelenleg 8 férfi, és 9 nő alkotja, a kórus vezetője Gergely Tibor. A legkisebb korusként második alkalommal vett részt az alcsíki kórustalálkozón.

korus

Megosztom
bookmark at: Twitter bookmark at: Facebook bookmark at: Digg bookmark at: Google

Csíkszentléleki Plébánia